Moto Awards 2022

Podwójne zwycięstwo Forda w Moto Awards 2022

12.06.2023

Ford zdobył dwie nagrody w plebiscycie Moto Awards 2022 organizowanym przez Ringier Axel Springer Polska, wydawcę serwisu auto-swiat.pl. Nagrodzone zostały nowe generacje Rangera Raptora oraz Mustanga.

  • Ford otrzymał dwie nagrody podczas plebiscytu Moto Awards 2022 organizowanego przez wydawcę serwisu auto-swiat.pl.
  • Ranger Raptor okazał się najlepszy w kategorii pick-upów i vanów, a Mustang w kategorii samochodów sportowych.

Moto Awards jest corocznym plebiscytem organizowanym przez wydawcę auto-swiat.pl, jednego z najpopularniejszych i najbardziej cenionych serwisów o motoryzacji w Polsce.

Moto Awards 2022

Wybierane są nim najlepsze samochody roku, które podzielone są na 8 kategorii w zależności od swoich segmentów. O triumf w najnowszej edycji konkursu walczyły łącznie 44 modele. O ostatecznej klasyfikacji decydują czytelnicy, którzy w tej edycji plebiscytu oddali ponad 49 tys. głosów.

Tegoroczna edycja jest już piątą w historii, a dla Forda kolejną z ogromnymi sukcesami. Marka jako jedyna zdobyła bowiem statuetki w dwóch z ośmiu kategorii. Ranger Raptor został wybrany najlepszym modelem w kategorii pick-upów i vanów, a nowy Mustang w kategorii samochodów sportowych.

Ranger Raptor najnowszej generacji to terenowa rajdówka, która zachwyca designem, osiągami i możliwościami. Samochód wyposażony jest w 3-litrowy silnik EcoBoost V6 z podwójnym turbodoładowaniem, z którego Ford Performance wykrzesał aż 292 KM i 491 Nm momentu obrotowego. Przeprojektowane zawieszenie, wyczynowa konstrukcja, aż siedem trybów jazdy i aktywny układ wydechowy to nieliczne z cech, które sprawiają, że to wyjątkowy samochód stworzony do wyznaczania nowych granic maksymalnych osiągów w terenie.

Nowy Mustang, który pojawi się w Polsce w dalszej części roku to kolejna część niezwykłej historii globalnego sukcesu Forda. Nowy, mocniejszy o 30 KM silnik V8, przeprojektowany cyfrowy kokpit i bardziej wyrazisty design mają dać jeszcze więcej przyjemności z jazdy. Mustang od wielu lat jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie, a nowa generacja ma za zadanie utrzymać tę pozycję.

– Dwa wyróżnienia w tak prestiżowym konkursie to dla nas prawdziwy zaszczyt. Cieszę się, że kolejne generacje naszych nowych modeli trafiają nie tylko w gusta klientów, ale także dziennikarzy. Ranger Raptor to fantastyczna, wyczynowa maszyna, którą można kupić prosto z salonu. Mustang nowej generacji jest przykładem tego, jak najlepsze można uczynić jeszcze lepszym. Model ten został świetnie przyjęty przez aktualnych właścicieli Mustangów – takie opinie otrzymaliśmy na zlocie, który odbył się w drugiej połowie kwietnia i zgromadził w jednym miejscu 425 samochodów. To prawdziwy entuzjazm! – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

  • Ford Ranger Raptor
  • Ford Ranger Raptor

    Ford Ranger znany jest ze swojej wytrzymałości. Jest wyposażony w silnik benzynowy V6 EcoBoost z podwójnym turbodoładowaniem, wyczynowe zawieszenie z amortyzatorami Fox oraz tryb „Baja” do jazdy ekstremalnej.

    Ford Ranger Raptor Napisz do nas


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Ren-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Ren-Car