Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska

Ranger Raptor Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2023

16.06.2023

Ford Ranger Raptor został Samochodem Roku Wirtualnej Polski. Nowa generacja pick-upa Forda wygrała w głównej kategorii konkursu, pokonując aż 31 innych modeli.

  • Ford Ranger Raptor zwyciężył w głównej kategorii plebiscytu na Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023.
  • Dla nowej generacji legendarnego pick-upa to już kolejna nagroda zdobyta w Polsce.

Samochód Roku Wirtualnej Polski to jedno z najważniejszych wyróżnień dla producentów samochodów w Polsce. W tym roku odbyła się szósta edycja plebiscytu. O końcowy triumf walczyły 32 modele, a statuetki rozdano łącznie w dziewięciu kategoriach – dwóch głównych (Samochód Roku oraz Samochód Roku Internautów) i siedmiu tematycznych.

O końcowej klasyfikacji we wszystkich kategoriach poza plebiscytem internautów decydowali dziennikarze serwisów motoryzacyjnych Wirtualnej Polski – autokult.pl oraz autocentrum.pl. W rywalizacji brały udział samochody, które miały premierę w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz pojawiły się w salonach sprzedaży. Dziennikarze oceniali samochody każdorazowo po jazdach testowych, co jest doskonalą rekomendacją dla potencjalnych kupujących. Każdy dziennikarz mógł przyznać w kategoriach tematycznych 10, 6 i 4 punkty, a w kategorii głównej 10, 8, 6 i 4 punkty.

Ford Raptor Ranger

Ranger Raptor to samochód wyjęty całkowicie „z innej bajki”. Jest zaprojektowany do skakania po wydmach, wygląda jak zaprojektowany przez 14-latka, a w ruchu ulicznym przypomina słonia w składzie porcelany. To nie przeszkadza jednak w podziwianiu tego auta, które wśród księgowych nie ma prawa bytu” – można przeczytać na stronie plebiscytu.

Podczas przyznania nagrody prowadzący galę dodali, że ten samochód wcale nie musiał powstać w dzisiejszych czasach, a jednak jest i zachwyca fenomenalną mechaniką zawieszenia, a także silnikiem. „To doskonałe auto sportowe, jeśli nie boisz się ubrudzić. Świetne auto rodzinne, jeśli chcesz, by każdy dzień był niezapomnianą przygodą” – dodano w uzasadnieniu decyzji.

– To dla nas wielkie wyróżnienie. Kiedy mogłem po raz pierwszy usiąść za kierownicą nowego Rangera Raptora, byłem w szoku. Wydawało mi się, że nie można poprawić tego samochodu, a to się po prostu udało. Szybko wiedziałem, że to bezkompromisowy samochód, który oferuje naprawdę dużo – nie tylko zdolności terenowych, ale także walorów praktycznych i estetycznych. Właśnie okazało się, że moje zdanie podzielają nie tylko klienci, ale także dziennikarze – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

Dla Rangera Raptora to kolejna nagroda otrzymana w Polsce w ostatnim czasie. Nowa generacja pick-upa Forda niedawno zwyciężyła w kategorii vanów i pick-upów Moto Awards 2022, nagród organizowanych przez wydawcę serwisu auto-swiat.pl.

  • Ford Ranger Raptor
  • Ford Ranger Raptor

    Ford Ranger znany jest ze swojej wytrzymałości. Jest wyposażony w silnik benzynowy V6 EcoBoost z podwójnym turbodoładowaniem, wyczynowe zawieszenie z amortyzatorami Fox oraz tryb „Baja” do jazdy ekstremalnej.

    Ford Ranger Raptor Napisz do nas


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Ren-Car

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Ren-Car